Három generáció az egyházzene szolgálatában

2016. június 24., címkék: gárdonyi zsolt, magyar örökség díj, interjú, egyházzene

Száztíz éve született, és idén éppen harminc esztendeje hunyt el a XX. századi református magyar egyházzene kimagasló alakja, Gárdonyi Zoltán, aki 1941-től 1967-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola professzoraként fejtett ki szerteágazó tevékenységet. Orgonaművei és bibliai szövegű kórusművei egyedülálló értéket képviselnek a XX. századi európai egyházzenében. Fia, Gárdonyi Zsolt zeneszerzőként, világszerte koncertező orgonaművészként és zeneelméleti munkássága által vált ismertté itthon és külföldön egyaránt. A Kecskeméti Református Egyházközség által szervezett hatrészes Gárdonyi koncertsorozat márciusi eseményére érkezett haza feleségével. Vele beszélgettem szülővárosában, Budapesten az apáról fiúra szálló zeneszeretetről, az egyházzene és hit kapcsolatáról, illetve a művészi zene missziói hatásáról.

Ismét reformátusok a Magyar Örökség-díjasok között

2016. június 20., címkék: gárdonyi zoltán, ritoók zsigmond, magyar örökség díj, gárdonyi zsolt

Június 18-án adták át a Magyar Örökség díjakat a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében. Ezúttal nyolc alkotó személy, illetve közösség, köztük Gárdonyi Zoltán és Gárdonyi Zsolt zeneszerzői és zenetudósi, valamint Ritoók Zsigmond ókortudós munkásságát ismerték el.

Kitüntették Gárdonyi Zsolt zeneszerzőt

2011. július 12., címkék: kitüntetés, gárdonyi zsolt, schmitt pál

A nemzetközileg elismert zenetudósnak, Gárdonyi Zsoltnak Schmitt Pál Köztársasági elnök a Köztársaság Elnökének Érdemérme kitüntetést adományozta.

Figyelem!

A Reformatus.hu megújult

Ön a Magyarországi Református Egyház korábbi weboldalán jár, amelyet 2020. április eleje óta nem frissítünk. Az itt található információk már elavultak lehetnek. Kattintson és látogasson el megújul honlapunka.